
Pradedant planuoti vėdinimo sistemos įrengimą, kyla klausymas kurie vamzdžiai geriau tiktu, Standus vamzdžiai ar gofruoti lankstūs ortakiai. Labai svarbu pasirinkti kanalą, kuris bus naudojamas saugiam ir tvarkingam kabelių sujungimui: čia lyginame standųjį vamzdį ir gofruotą lankstųjį vamzdį, išryškindami jo charakteristikas ir labiausiai rekomenduojamus kiekvieno naudojimo būdus.
Naudojimai standus vamzdžiai ir gofruoti lankstūs ortakiai
Paprastai įrenginių inžinerijos sektoriuje naudojami vamzdžiai turi elektros kabelius. Dažniausiai naudojami vamzdžiai yra standūs ir lankstūs gofruoti vamzdžiai / lankstūs ortakiai.
Akivaizdu, kad skirtingos vamzdžio medžiagos ir charakteristikos gali būti paaiškintos skirtingu jų išdėstymo būdu, nes aplinka, kurioje jie turi būti sumontuoti, turės įtakos jų ilgaamžiškumui dėl sąlygų ir atsparumo.
Atsižvelgiant į paskirties vietą yra parenkamas tinkamas vamzdžio tipas.
Apskritai, dirbant patalpose , gofruotas gali būti pageidautinas, jei įrenginys yra ant sienos, grindų ar žemės; atvirkščiai, standus vamzdis yra labiau suderinamas, jei yra pavojus liestis su lakiais skysčiais.
Kita vertus, jei kabeliai turi būti klojami lauke, standųjį vamzdį galima naudoti tik tuo atveju, jei jie yra nepralaidūs vandeniui, o darbui ant žemės, ant sienos ar grindų pageidautina gofruoti lankstūs ortakiai.
Toliau mes išsamiai aprašysime dviejų pagrindinių vamzdžių tipų technines charakteristikas, iliustruodami jų panaudojimą ir montavimo būdus.
Gofruoti lankstūs ortakiai – charakteristikos ir panaudojimas
Lankstus ortakiai, taip pat yra žinomi kaip lankstus vamzdžiai, kaip jau žinome, yra tinkamiausias klojant kabelius ant sienos ir grindų. Priežastis yra ne dėl mažesnio montavimo sunkumo, o dėl geresnės paties vamzdžio saugumo ir geresnės estetikos.
Pagrindinė gofruoto bruožo savybė yra jo paviršius, kuris suteikia didesnį lankstumą, todėl idealiai tinka tiesti kabelius, kurie turi praeiti po sienomis ir grindimis, kur taip pat yra konstrukcinių kliūčių arba dėl papildomų neelektrinių vamzdžių.
Rinkoje yra įvairių klasių lanksčių vamzdžių skersmens, kurių skersmens pasirinkimas iš esmės priklauso nuo kabelių storio, kurį jie turės turėti. Šiuo požiūriu reikės įvertinti, ar lengvai bus praeiti elektros kabeliai, kuriuos reikia išdėstyti, taip pat galimybę ateityje įkišti kitus; todėl gera praktika neužpildyti viso vamzdžio skersmens elektros laidais, bet palikti tuščią vietą būsimiems įvedimams.
Kitas elementas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis vamzdžių skersmenį, yra kabelių perkaitimas dėl Džoulio efekto: ir čia reikia pasirinkti skersmenį, kuris leistų sukurti oro kamerą, kurios pakanka išsklaidyti šilumą.
Tai visi elementai, kuriuos mes kaip profesionalus montuotojai žinome prieš pasirinkdami elektros sistemos vamzdžio skersmenį.
Kita atsargumo priemonė, į kurią reikia atsižvelgti montuojant gofruotą ar lankstų vamzdį, yra jų spalva. Yra įvairių spalvų, kurios pagal techninius reikalavimus apibūdina kabelio tipą, kuris vamzdis turi turėti.
Standaus vamzdžio charakteristikos ir panaudojimas
Skirtingai nuo gofruoto vamzdžio, standus vamzdis dažniausiai naudojamas lauko darbams, nes jo pagrindinis bruožas yra vandeniui nelaidus sandariklis, neleidžiantis patekti lietui, skysčiams ir dujoms.
Ta pati funkcija, laikantis saugos taisyklių, turi būti naudojama patalpose, kuriose yra elektros laidų užteršimo dėl lakiųjų dujų ar skysčių pavojus: tai gali atsitikti, pavyzdžiui, buitinėse virtuvėse arba tam tikroje darbo aplinkoje, kurioje yra šią rizikos normą.
Kitas svarbus standaus vamzdžio bruožas yra tas, kad jo montavimas yra matomas, pritvirtinant prie įdėklų, kurie savo ruožtu yra pritvirtinti prie sienos, kurią paveikė įrenginys.
Nepaisant to, kaip rodo pavadinimas, standus vamzdis negali būti naudojamas kiekvieną kartą. Arba tiksliau, jei tokiomis aplinkybėmis bus pasirinktas jo naudojimas, šį vamzdį reikės sujungti su spiraliniais kanalais, kurie gali veikti kaip tvirtinimo elementas, sujungiantis kelis standžius vamzdžius prie pagrindo.
Be to, nustatant standų vamzdį, gali būti naudojamos standžios kreivės, kurių fiksuotas kampas yra 90 laipsnių (su akivaizdžia ir numanoma riba, išreikšta tuo, kad neįmanoma pakeisti krypties kitaip).
Arba bus tikslinga naudoti lanksčias spiralinio apvalkalo kreives, tačiau ir čia yra riba, kurią reiškia tai, kad jungiamosios detalės yra iš anksto sumontuotos.
Dabar žinote, kaip pasirinkti, ar naudoti lankstų gofruotą vamzdį, ar standų vamzdį. Turi būti atsižvelgiama tiek į vidinę, tiek į išorinę vietą, kurioje bus pastatytas įrenginys, ir į medžiagų, su kuriomis šis vamzdis gali liestis tipą. Žinoma, kuriant sistemą techniškai taip pat reikia atsižvelgti į abiejų vamzdžių tipų charakteristikas.
Be šių elementų, montuotojas taip pat turi turėti galimybę apsvarstyti galimus būsimus pokyčius, kuriuos šie vamzdžiai galėtų palaikyti, galbūt numatydami tolesnius kabelių įvedimus.
Jus turite galimybe su mumis apsvarstyti visus elementus prieš projektuojant sistemą, taip pat numatyti galimus įgyvendinimo būdus. Jums tereikia paskambinti mums ir susitarti dėl atvykimo laiko. Mūsų konsultacija yra nemokama