
Koki rekuperatorių pasirinkti savo butui ar namui? Kiekvienas žmogus nori gyventi patogioje patalpoje, kurioje viskas atitinka jo pageidavimus ir poreikius. Norėdami, kad jūsų butas ar namas būtų toks, turite labai pasistengti.
Daugelis šiuolaikinių prietaisų gali padėti tai padaryti. Viena iš šių naujovių – oro kondicionavimo įrenginys su buto ir privataus namo rekuperatoriumi.
Ar jums reikia rekuperatoriaus bute ar privačiame name?
Šios ventiliacijos skirtumas nuo kitų tipų yra tas, kad yra oro šildymas ir šilumos recirkuliacija. Šildymas atliekamas oro šildytuvu, o įeinančio oro šildymas dėl pašalinto oro iš kambario atliekamas specialiu prietaisu – rekuperatoriumi. „Išieškojimas“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „sugrąžintas“.
Kitaip tariant, tai yra šilumokaitis, kuris paima šilumą iš išeinančio oro srauto ir atiduoda tiekiamam orui. Šis procesas padeda sutaupyti šildymo šilumą iki 70% ir sumažina kambario šilumos nuostolius 5-10 kartų. Šiltuoju metų laiku rekuperatorių galima naudoti atvirkštiniam procesui – aušinamam oro srautui.
Teigiami faktoriai:
Šilumos nuostolių sumažinimas.
Energijos taupymas.
Švaros palaikymas.
Materialių daiktų sauga.
Kokio tipo rekuperatorių turėčiau rinktis?
Rekuperatoriu įrenginių pasirinkimas nėra toks paprastas. Yra keliolika modelių ir jie šiek tiek skiriasi vienas nuo kito. Yra galimybė apsvarstyti įvairių tipų rekuperatorių privalumus ir trūkumus ir pasirinkti.
Rotacinis
Turi specialų būgną, pagamintą iš aliuminio folijos. Šis šilumos atgavimo būdas tinka vietovėms, kuriose yra šaltas klimatas. Judina pirmyn šilumą iš išeinančio oro į įeinantį orą.
Suteikia šilumą įeinančiam orui.
Oro srautai praktiškai nesimaišo (0,1%).
Efektyvumas yra 92%.
Įeinantis oras tiekiamas šiltas ir šiek tiek drėgnas.
Jo nuopelnai yra tai
gaunamą šilumą galima reguliuoti rotoriaus greičiu,
maža užšalimo rizika,
didelis darbo efektyvumas – 75-85%,
grąžinamas didelis drėgmės kiekis, kuris vėliau išgaruoja.
Lamellar
Šio tipo rekuperatoriaus plokštės pagamintos iš aliuminio folijos, įvairių lydinių, polimerinio plastiko arba higroskopinės celiuliozės. Skirtingos temperatūros (įeinantis ir išeinantis) oras praeina tarp jų 90 ° kampu. Pašalintas oras, praeinantis per plokštes, šildo įeinantį orą. Šis rekuperacijos tipas dažniausiai naudojamas gyvenamuosiuose pastatuose. Skirtas vietovėms su švelniu klimatu.
O taip pat jis yra:
– nebrangus ir lengvai surenkamas (kai kuriais atvejais tai galite padaryti patys),
– lengva priežiūra ir ilgaamžiškumas,
– mažas dydis,
– didelis efektyvumas – 50-90%.
Recirkuliuojantis vanduo
Jis naudojamas tiekimo ir ištraukimo ventiliacijoje. Šio tipo rekuperatorius yra pagrįstas vandens ar antifrizo naudojimu. Jų pagalba šiluminė energija iš išmetimo šilumokaičio perkeliama į tiekiamąjį. Vandens rekuperatorių galima naudoti, kai šilumokaičiai yra nutolę vienas nuo kito, arba atnaujinant sistemą.
O taip pat:
– neįmanoma sumaišyti tiekiamo ir ištraukiamo oro, o tai reiškia, kad tiekiamas oras visada yra švarus,
– patogi šilumokaičių vieta, jei būtina juos išdėstyti atokiai vienas nuo kito,
– leidžiama vienu kartu sujungti kelias tiekimo ir ištraukimo ventiliacijos sistemas,
– efektyvumas 50-65%.
Kamerūnas
Vairuotojas bus išsiųstas su dviem stulpais – operatoriumi. Iš kitos pusės, iš kitos pusės, iš kitos pusės ir iš kitos pusės. Taikant šią politiką, bendras metinių ataskaitų skaičius apskaičiuojamas remiantis šildymu, sklindančiu iš kameros sienų.